کتاب یک بعلاوه یک (نوشته جوجو مویز)

کتاب یک بعلاوه یک رو تقریبا اواسط مرداد ماه تموم کردم و از خوندنش بی نهایت لذت بردم.

کتاب داستان زنی خدمتکار بنام جسیکا (جس) هست که با دو فرزندش پسرش نیکی(فرزند خوانده اش) و دخترش تنزی که نابغه ریاضی ست زندگی سختی رو می گذرونه و شوهرش مارتی اونها رو ترک کرده.

در این بین ادوارد که یک فرد ثروتمند و سهامدار یک شرکت نرم افزاری بزرگ هست وارد داستان میشه و به دلیل ندانم کاری گند می زنه به همه چیزهایی که تا اون روز به دست آورده بود و بعد جایی از داستان این دو، یعنی اد و جس به هم برخورد می کنند و ماجراهای زیادی بینشون اتفاق می افته که انسان رو تحریک می کنه داستان رو تا انتها ادامه بده و ببینه بالاخره سرنوشت چه خوابی برای این دو نفر گرفته.

من از خوندنش لذت بردم...

قسمتهایی از کتاب:

1- جس آمد چیزی بگوید، مثلا بگوید نیازی نیست این طور مثل ابله تمام عیار رفتار کند، بگوید اگر افراد مثل آدم با هم رفتار کنند، زندگی کمی شیرین می شود، چیزی که بدون تردید باعث میشود ناتالی دستگیره در را به دور از اضطراب برق بیاندازد.

2-احساسات آدم کوله پشتی نیست که بشود همه جا دنبال خود کشید و برای هر کسی بازش کرد تا محتویاتش را ببیند.

3- در تمام این سالها به بچه ها چرند گفتم که دیگران باید آنها را چه جور آدمی ببینند. اگر دست از پا خطا نکنند و راه راست را بروند، هیچ مشکلی برایشان پیش نمی آید. دزدی نکنید، دروغ نگویید. درست کار باشید. طبیعت هم با شما به درستی رفتار می کند. خب، این ها همه حرف مفت است، نیست؟ دیگران اینجوری فکر نمی کنند.

4- مصمم بود موانع را پشت سر بگذارد، دوام بیاورد و زندگی را از نو آغاز کند. توانایی اش را داشت که از خیلی چیزها جان سالم به در ببرد. قرار نیست کسی در این دنیا خوشبخت باشد، خوشبختی حق هیچکس نیست.

5- آدم ها وقتی عرصه بر آنها تنگ می شود دست به کارهای احمقانه می زنند و تصمیم آنی می گیرند. من هر روز میبینم. حماقت هایی می کنند و هزار تا توجیه برایش دارند. بعضی ها قسر در می روند و بعضی ها هم نه.

6- فقط می خواهم بگویم نحوه نگاه آدم به یک جرم اغلب بستگی به این دارد که خودت در چه موقعیتی باشی.

7- قانون احتمالات در ترکیب با قانون اعداد بزرگ می گوید برای افزایش شانس موفقیت، گاهی باید کاری را بارها و بارها تکرار کنید تا به نتیجه محبوبتان برسید. هر چه تلاش بیشتری کنید، به هدف خود بیشتر نزدیک می شوید. یا طبق توضیحی که خودم به مامی دادم گاهی فقط مجبوری همین طور به راهت ادامه بدهی.

/ 0 نظر / 20 بازدید